Home Välismaa Kaja Kallas saatis kritiseeriva avaliku kirja Sanna Marinile

Kaja Kallas saatis kritiseeriva avaliku kirja Sanna Marinile

by Annika Kask
Kaja Kallas ja Sanna Marin

Peaminister Kaja Kallas saatis reisipiiranguid kritiseeriva avaliku kirja Soome peaminister Sanna Marinile.

ILMATEADE: VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Soome ajakirjanduses peaminister Kaja Kallase avalik pöördumine Soome peaministri Sanna Marini poole, milles Kallas juhib kolleegi tähelepanu Soomes töötavate eestlaste kuid kestnud murele naaberriigi kehtestatud reisipiirangute pärast.

KAJA KALLAS

“Hea Sanna, olen mures. Olen rääkinud sulle murest varemgi Kesärantas, Portos, Brüsselis ja ka telefoni teel,” kirjutab Kallas Soome suurimas ajalehes Helsingin Sanomat ilmunud pöördumises.

“Juba neli ja pool kuud on lapsed tuhandetes Eesti kodudes igatsenud isasid ja emasid ning lootnud, et nad saabuvad nädalalõpuks koju. Kurvalt, sest lootus on nädalast nädalasse olnud asjata, ja lõppu murele ei paista. Hea Sanna, selline olukord ei saa olla päriselt 2000. aastate Euroopa Liidus.”

Pikas kirjas osutab Kallas, et Eesti nakatumisnäitajad on langenud ja avaldab lootust, et Eesti ja Soome jõuaksid koos lahenduseni, mis lubaks Soomes töötavatel eestlastel taas kodumaa ja töökoha vahel reisida.

Kallas märgib muu hulgas, et Soome kaubavahetus sõltub olulisel määral Eesti kaudu kulgevast liiklusest.

“Veoautosid ei saa laadida lennukisse,” viitab Kallas Soome sellest nädalast tehtud muutusele, mis lubas töörännet ainult juhul, kui riiki saabutakse lennukiga.

Soome lubab praegu Eestist ainult riigi ja ühiskonna toimimiseks vältimatut töörännet ning teatud gruppide liikumist, teisisõnu, on välja valinud enda vaatenurgast vajalikud üksikud grupid, kellele liikumiserand on tehtud. See on seadnud tuhanded Eesti pered keerulisse olukorda, sest ei saa omavahel kohtuda, kuna mõni pereliige on Soomes tööl ning ei saa piirangute tõttu Eestis käia. Samuti võib pikalt Soomes viibinud Eesti residentidel tekkida Soome maksuresidentsus ilma, et nad seda oleksid soovinud.

Soome tegevus on vastuolus Euroopa Liidu vaba liikumise põhimõttega ja sellele on tähelepanu juhtinud ka Euroopa Komisjon.

Välismaa

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 months ago

[…] juunil ilmus Soome ajakirjanduses peaminister Kaja Kallase avalik pöördumine Soome peaministri Sanna Marini poole, milles Kallas juhtis kolleegi tähelepanu Soomes töötavate eestlaste kuid kestnud murele […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x