Home » Elon Musk soovib Ukraina sõja rahuläbirääkijaks hakata

Elon Musk soovib Ukraina sõja rahuläbirääkijaks hakata

by Wabariik
Elon Musk Ukraina

Maailma rikkain mees Elon Musk teatas oma Twitteri kontol, et soovib hakata Ukraina -Venemaa sõja rahuläbirääkimiste ametlikuks vahendajaks vahendab OXO News.

VAATA ELON MUSKI VIDEOSID

Elon Musk küsib oma Twiiteri kontol kas Venemaa ja Ukraina vahel tuleks sõlmida rahukokkulepe, mille kohaselt võiks Krimm jääda Venemaa osaks, „nagu see on olnud alates 1783. aastast kuni Hruštšovi eksimuseni“, ja ÜRO järelevalve all tuleks korraldada Venemaa poolt annekteeritud aladel uus rahvahääletus.

Muski gallupi tulemuste põhjal pooldab rahuläbirääkimisi 40% vastanutest ja 60% vastanutest arvab, et mingeid läbirääkimis pole vaja ja sõda peaks edasi kestma.

Musk kirjutas Krimmi kohta, et selle tagasivõtmine Ukraina poolt tooks kaasa massiivse surmade arvu kasvu ja võimalik et ka tuumasõja.

Ukrainameelsed Twitteri kasutajad nimetavad Elon Muski hulluks ja venemeelseks. Ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi reageeris Muski säutsule väga vihaselt ja lisas omapoolse säutsu kus küsis: Kelle poolt sa oled kas Ukraina või Venemaa ppolt?

Elon Musk vastas ka Ukraina presidendile, et toetab küll väga Ukrainat, ent sõja eskaleerumine põhjustab suurt kahju nii Ukrainale kui ka kogu maailmale.

Male maailmameister Garri Kasparovilt süüdistas Muski otseselt Kremli propaganda levitamises.

Turud reageerisid koheselt ja Tesla aksia kukkus peale Muski säutsu 9%.

Välismaa

Related Articles

1 comment

Venemaa plaanib Ukrainas uusi õhurünnakuid - Wabariik November 28, 2022 - 07:02

[…] Välismaa […]

Reply

Leave a Comment