Home Välismaa Aleksei Navalnõi viidi vangla meditsiiniosakonda

Aleksei Navalnõi viidi vangla meditsiiniosakonda

by Annika Kask
Aleksei Navalnõi

Vladimiri rajooni vanglas viibiv Venemaa opositsiooniliider Aleksei Navalnõi toimetati kinnipidamisasutuse meditsiiniosakonda kuna tal tuvastati hingamisteede haiguse tunnused. Navalnõi advokaat kahtlustab koronaviirust.

ALEKSEI NAVALNÕI VANGLA VIDEOD

“Plaanilise profülaktilise meditsiinilise läbivaatuse käigus tuvastati ühel karistustkandval kinniipeetaval hingamisteede haiguste tunnused, sealhulgas kõrge palavik,” teatas Föderaalse Vanglateenistuse ametnik.

Ametnik täpsustas, et vangla viib ruumides läbi kavandatud sanitaar- ja epideemiavastaseid meetmeid mille käigus kõik ruumid desinfitseeritakse ja ventileeritakse. Samuti on kavas paigaldada vangide eluruumidesse kvartslambid.

Navalnõi advokaat Olga Mihhailova teatas, et opositsiooniliidril on kõrge palavik 38 kraadi ja tugev köha. Kaitsja nõuab, et  vanglaametnikud lubaksid Navalnõi juurde tema isikliku arsti koos vajalikke ravimitega. Vangla teatas, et on sellele kategooriliselt vastu.

Navalnõi on eelnevalt kurtnud halbade tingimuste üle vanglas ja teatanud tõsistest  tervise probleemidest.

“Vangla meditsiiniosakonnas töötab lihunik, kes naerab minu seljavalude üle ja jätab tähelepanuta minu palved saada meditsiinilist ravi,” räägib Navalnõi.

Prokuratuur on tagasilükanud kõik palved viia Navalnõi üle mõnda teise kinnipidamisasutusse.

Kremli tuline kritiseerija Aleksei Navalnõi mõisteti kolmeks ja pooleks aastaks vangi kohe kui saabus peale oma mürgitamist tagasi Venemaale.

Välismaa

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x