Wabariigil on nüüd oma Discord! Tule ja liitu meie vestlusega!

Wabariik on hetkel nn “talveunes”, mis tähendab, et uusi funktsioone aktiivselt ei arendata.
Server jääb normaalselt tööle, vigu parandatakse ning klienditeenindus ja meeskond jäävad ka aktiivseks.

Meist


Wabariik võib pakkuda Sulle kodu, kuid vastutasuks pead andma oma panuse. Kas oled väljakutseks valmis?

:sparkling_heart: Tere, külastaja!

Kui oled juba meiega tuttav, võid vabalt selle lõigu vahele jätta. Kellega meil veel rõõmu tuttavaks saada pole olnud, jätkake lugemist. Wabariik on eestlastele suunatud kommuun ja arvutimängu Minecraft server ehk koht internetis, kus Eesti Minecrafti mängijad saavad koos mängida. Üritame mängijatele pakkuda kodumaist, kvaliteetset ja ainulaadset mängukeskkonda. Probleemide või murede tekkimisel leiate alati abi foorumist või meiega otse ühendust võttes.

:information_source: Serverist

Kirjeldus

Wabariik on eestlaste Minecraft server, mis põimib juba tuntud aspektid omamoodi kooslusse, kusjuures põhirõhk on üksikisikul. Põhiline idee koosneb kolmest osast: enese tõestamine, oma panuse andmine ning lõpuks vabadus. Mängija peab Wabariigis taassündimiseks päästma selle kurikaelte käest ning pärast seda on kõik uksed tema ees valla.

Algus

Server alustas aastal 2011, mil koolipoisid panid koduarvutisse Hamachi abiga tööle oma esimese Minecraft serveri. Sellest ajast saati oleme kasvanud, arenenud ja nimesid vahetanud. Kogemust meil jagub ja peame end oma ala parimateks Eestis, mistõttu ei pelga me katsetamast uusi ideid ja lähenemisi.

Meeskond

Igal suuremal serveril on oma meeskond, mis koosneb paljudest tublidest liikmetest. Nii on ka meil. Ilma nendeta ei oleks meie server jätkusuutlik ja me oleme neile tänulikud, et nad meie mängijaid serveris ja ka serveriväliselt abistavad. Meie praegused meeskonnaliikmed on loetletud siin.

:high_brightness: Eelised

Mobiilimakse

Kuna me kuulume Nuhvli mänguserverite alla, on meil võimalus pakkuda kasutajatele täiesti ainulaadset mobiilimakset e m-makset. Mobiilimakse võimaldab meil pakkuda mängijatele oluliselt paindlikumaid teenuseid. Lisaks ei ole vaja kuskile sõnumit saata, tuleb vaid järgida juhiseid veebis ja teha kõne ühele numbrile. Kõnes ei pea ise midagi rääkima, võid ainult kuulata, mida automaatvastaja Sulle ütleb.

Eestimaisus

Pea kõik mängijatele vajaminevad käsud on mugavalt ja arusaadavalt eesti keeles. Samuti oleme võimalikult suure osa mängusisestest tekstidest Teie jaoks ära tõlkinud. Usume, et eesti keel on piisavalt suur astumaks vastu internetimaailmas pealetükkivale inglise keelele. Ka see teeb meid eriliseks - oleme esimesed ja ainsad Eestis, kes on oma mängukeskkonna pea täielikult eestikeelseks muutnud.

Sisselogimine

Ainukesena Eestis kasutame omatehtud sisselogimissüsteemi, mis on esmapilgul uus ja hirmutav, kuid tegelikkuses lihtsam ja kasutajasõbralikum. Preemium kasutajate omanikud ei pea end topelt identifitseerima ning kräkitud mängijad saavad oma kasutaja turvalise parooli all hoida.

Kogemused

Wabariik on vanim Eesti Minecraft server, mis on järjest töötanud juba üle viie aasta. Põhilise osa sellest on server olnud tuntud nime all “KlotsCraft”, hiljem ka “Nuhvel”, kuid omanik on ikka samaks jäänud. See tähendab seda, et oleme oma ala eksperdid ja teame, mida teeme.

:thought_balloon: Ajalugu

Algus

Server sai alguse lihtsalt sellest, et koolipoistel oli tahtmine mängida koos vastavastatud arvutimängu - Minecrafti. Natuke pusimist ja 9. septembril saigi püsti mõnus koduarvutis töötav server, mis kasutas Hamachit. Algul ajas asja ära - sõpradega sai mängitud üpriski palju tavalist ellujäämist (kuni keegi teise maja õhku lasi ja algas täieulatuslik sõda), ka SkyBlocki (kuni kellegi vend tuli serverisse ja põletas kõik maha) ja igasuguseid muid mänge.

RaplaMC

Sel ajal veel serveril nime polnud. Nimi muutus vajalikuks siis, kui valmis meie esimene video serverist (mis oli küll pool minutit pikk, kuid siiski) ja inimesed hakkasid näitama välja huvi serveris mängimise vastu. Tutvuste kaudu sai hangitud üks füüsiline server, kus tulevane RaplaMC töötama hakkas. Whitelist sai peale pandud juba varakult, kuid nüüd hakati sinna lisama ka võõraid, kes oma soovist YouTube’is oleva video kommentaarides teada andis. Pluginaid veel ei kasutatud, niiet reeglite rikkujaid jälitati vanakooli stiilis - uuriti logisid, küsitleti mängijaid, leiti kahtlusauseid. Ei olnud mingeid käske, millega ülilihtsalt majade lõhkuja kätte saada. OP’i müüdi ühe euro eest “Admini” nime all. Registreeritud on ka Admini müük 64 teemandi eest (pärast tuli siiski välja, et keegi oli kümne minutiga X-Ray’ga oma teemandid kokku ajanud, Admini ostnud ja siis loomingulise moodiga elu lõpuni rikas olnud).

KlotsCraft

Kuid siis algas uus ajastu - kasutusele tulid pluginad, serveri kvaliteet ja võimalused järk-järgult kasvasid ja kasvas ka mängida tahtvate inimeste hulk. Lõpuks avatigi server kõigile, umbes sinna kanti jäi ka serveri ümbernimetamine KlotsCraftiks. Sel pikal perioodil saime jälgida (ja mõnel juhul ka osa võtta) skandaale ja muid suuremaid muutusi (näiteks Blazecrafti asendumine UltraGaminguga ning selle “ootamatu” kadu pärast Vahvlis lahvatanud skandaali). Siia alla käib ka üritus RaplaLAN2015, kus sai kokku ja võistles omavahel umbes 50 mängijat üle Eesti. KlotsCrafti nimi on Eesti serverimaastikul arvatavasti üks tuntumaid ja legendaarsemaid, mis on olemas olnud kuni üleeilse päevani.

Kahjuks ei olnud KlotsCraft päris see, millest meie ja ka paljud teised mängijad oleks unistanud. Sel oli palju vigu ja imelikke süsteeme, mille töösüsteemist meil endil ka lõpuks aimu polnud. Maine kahanes, aga server jäi jätkuvalt populaarseks. Miks? Seda me ei tea. Arvatavasti seepärast, et Eestis polnud KlotsCrafti olemusele alternatiivi. Esimene tõelise kvaliteedi poole suunduv server oli Crafted Universe, kelle pingutused kandsid head vilja, kuid kes samuti oma uksed sulges. Kuid ka Nuhvel on suutnud milleski esimene olla - nimelt on meil pakkuda mängijatele nänni ka päriselus, algselt käepaelte ja kleepsude näol.

Nuhvel

Niisiis, tagasi Nuhvli tekkepõhjuste juurde. Idee sai tegelikult alguse juba ilusal talvisel Iseseisvuspäeval, 24. veebruaril aastal 2015. Lähima kuu jooksul ei olnud veel miski päriselt selge, peale ühe asja - idee. Me teadsime, mida me tahtsime teha, kuid me ei teanud, kuidas. Nimi selgus alles paar kuud hiljem. Arendus käis ning varsti said uudistama tulla ka külalised. Paralleelselt Nuhvliga töötas edasi ka KlotsCraft, millega tegelesime minimaalselt. Seetõttu ei saanud vead koheselt parandusi ja ka emailidele vastamine võttis aega. Algne plaan oli server valmis saada hiljemalt maikuuks, aga noh, nende plaanidega on, kuidas on. Mängijate pärimise peale, millal server valmis saab, said nad alati vastuseks “paari nädala pärast”. Seda nii juunis, juulis kui ka augustis. Mitte seetõttu, et nende küsimised olid tüütud, vaid seepärast, et me ise ka uskusime, et me saame serveri paari nädala jooksul valmis.

Lõpuks sai kuupäeva paika, milleks sobis imehästi KlotsCrafti sünnipäev - 9. september. Nuhvel avati just selsamal päeval, kuid täielik ümberlülitus lükkus kuu aega edasi liigsete vigade tõttu Nuhvlis. Üleüldse esimene teade tuli alles 8. septembril, et KlotsCraft vahetab nime Nuhvliks. Nii hilja seetõttu, et mitte tekitada mängijates asjatut paanikat levitades infot, milles me ise ka väga kindlad polnud. Me ei teadnud veel päris kaua, kuidas täpselt Nuhvel toimima hakkab - kas täiesti uue serverina või KlotsCrafti jätkuna, kas jätta mõlemad serveris korraga tööle või tegeleda ainult ühega jne. Segadust oli palju, sama ka mängijate endi seas. Erinevad jutud läksid liikvele, sest Nuhvli arendusel oli vaja paljude erinevate inimeste abi, kellele tuli antud olukorda tutvustada. Võibolla andis mängijatele natukene meelerahu see, et 30 päeva enne serveri sünnipäeva andis KlotsCraft oma Facebooki lehel teada, et oodata on suuremaid “uuendusi”.

Läksid mõned kuud (loe: 5 kuud) mööda ja välja tuli uuendus 2.0, 10. jaanuaril 2016. Eriti huvitav oli jälgida põnevil mängijaid, kes vihjetest midagi välja üritasid nuputada. Muuseas hakkasime sealtmaalt kasutama versiooni numbreid, et anda mängijatele oma edusammudest märku. Selle uuenduse sisuline edukus andis meile palju jõudu ja jaksu edaspidiseks, sest eelmise versiooniga võrreldes parandas uuendus tublisti vigu ja vähendas probleeme. Arenguruumi on veel kindlasti ja ideaalsuse poole pürgimine jätkub. Eesmärgid on meil samuti silme ees: olla esimene Eesti server, mis muutub täielikult eestikeelseks.

Järgmised kuud (seekord juba üle poole aasta) möödusid linnulennul ja Nuhvel 3 sai valmis 27. augustil 2016. Tegu oli väga suure tehnilise sammuga, kus võtsime kasutusele tohutult enda tehtud süsteeme ja pluginaid. Saavutuste hulka võib lugeda nii eestikeelne keskkond põhiserverites kui m-makse kaudu ükskõik kui kauaks seisuste ostmine. Ligi pool kõikidest lahendustest oli ise tehtud, seega jääb veel arenguruumi ka edaspidiseks.

Uue Minecrafti versiooni (1.11) tulekuga seoses otsustasime uuendada servereid järk-järgult. Survival läks uuele versioonile üle 1. detsembril, teised järgnesid. Ise tehtud pluginate hulk jäi samaks, kuid nende kvaliteet suurenes ning nende haldamine muutus ka lihtsamaks. Need uuendused olid suunatud serveri vigade parandamisele ja vaikselt ka huvitavate aspektide mängu toomisele.

Wabariik

Siiski oli serveris mängijate arv pidevas languses. Põhjuseks oli see, et Nuhvel ei pakkunud võrreldes teiste serveritega enam piisavalt põnevust ja mitmekülgsust. Seetõttu otsustas Lahemees47 26. veebruaril kell 17.00 luua olemasolevatest süsteemidest midagi täiesti uut - sellest valmis Wabariik. Edasine tulevik on alles loomisel, millele ka Sina saad kaasa aidata.

:thumbsup: Olulised mängijad

 • Lahemees47
 • albiino_kajakas (Milka69)
 • Kurg
 • BBKing_ (superDeBoss)
 • SkilletX (HerB/Eease)
 • Tha_Stig
 • BleedingGamer (Tahtmangija)
 • Tuuletallaja
 • Xx1bbest1xX
 • CrystalMoon15
 • InxD
 • DirolGaming
 • Anna76
 • vonEmperor

Hääleta serveri poolt ja saa hääletuskasti võti! Aktiivseimatele hääletajatele kuu lõpus auhinnad!

Autoriõigus © 2011-2018 Wabariik. Kõik õigused kaitstud.
Kasutame uhkusega: Nuhvel, NodeBB, Spigot, Slack, Buycraft, RestrictedCreative jpm.

Looks like your connection to Wabariik was lost, please wait while we try to reconnect.