Home Meelelahutus Ita Ever 90! Armastatud näitleja peab täna oma juubelit

Ita Ever 90! Armastatud näitleja peab täna oma juubelit

by Annika Kask
Ita Ever

Ita Ever on mänginud teenijannasid ja kuningannasid, mehi, lapsi, loomi, asju, nõidu, sama näidendi erinevates lavastustes erinevaid tegelasi, igihaljast klassikat ja ühe-lavastuse-dramaturgiat, suuri peaosi ja sõnatuid massistseenitegelasi.

Ever on mänginud filmides, televisioonis ja teatris mitutsada rolli – kusjuures igaüks neist on olnud omal moel unustamatu. Tema loominguline elu on olnud õnnelik, edukas ja pilvitu. Talle on selleks kaasa antud haruldane talent ja tal vedas ka teatriga, kus ta on töötanud alates 1953. aastast.

Häid näitlejaid on üsna palju, vägahäid vähem, aga on ainult üks ja ainuke ITA EVER.

Wabariik

Teatrilaval saab suunata punktvalguse mõnele üksikasjale, nõnda et see kasvab kujundiks, mis iseloomustab kuidagi ka tervikut. Püüdkemgi siis sünnipäevapidulikku valgusvihku sellest küllusest mõned suured ja väiksed, ammused ja hiljutised rollid.

Ita Ever on öelnud, et tal puudub oskus mängida võimukaid tegelasi, need jäävad talle kaugeks ja võõraks. Samas sissepoole pööratud, natukene haiget saanud ja elust muserdatud tegelaskujud on talle südamelähedased. „Täpselt samuti ma armastan lihtsaid lilli. Ma armastan põllulilli, lemmiklilled on mul tulbid. Kollane värv on mu lemmikvärv. See on väga kena ja armas ja auväärne, kui ma saan sületäie roose. See on väga liigutav. Aga ma vaatan nende roosidega tõtt ja me kuidagi oleme teie peal. Aga tulbi ja lihtsa lillega ma olen sina peal.“

Meelelahutus

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x