Home Majandus Suur konteinerlaev EverGreen blokeeris Suessi kanali

Suur konteinerlaev EverGreen blokeeris Suessi kanali

by Annika Kask
Ever Given

Taiwani hiigelsuur konteinerlaev Ever Given (Evergreen) mille lastiks on 20 000 merekonteinerit sõitis Suessi kanalis madalikule ja blokeeris maailma tähtsaima meresõlme.

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Laevaliiklus kanalis on peatunud, mis tähendab tõrkeid kaubanduses, sealhulgas koroonavaktsiinide tootmises ja nendega varustatuses. Tegemist on ühe suurema tõrkega maailmakaubanduse ajaloos.

Puksiirid üritavad 400 meetri pikkust ja 59 meetri laiust konteinerlaeva paigalt nihutada, kuid arvatakse, et laev võib jääda päevadeks madalikule lõksu OXO World.

Evergreen oli sõitmas Suessi sadamast põhjapool, kus oli tormituul, mis ta kursilt kõrvale lükkas

Suur konteinerlaev jäi 23. märtsi hommikul kinni Egiptuses Suessi kanalis, mis on maailmas üks tähtsamaid transpordisõlmi.

OXO World

Hetkel tegeletakse plaaniga, et kinni jäänud laev lahti saada, mis ei pruugi olla lihtne ülesanne. Laev on 400 meetri pikkune ja 59 meetri laiune ning on sulgenud kanali täies ulatuses. Laev oli keeranud kanalis risti tuule mõjul.

Egiptus on avamas kanali vana laevateed, kuna kardetakse, et suur laev võib olla kinni päevi. Suessi kanal on tähtsaim laevatee Euroopa ja Aasia vahel.

Kinni jäänud laev Ever Given (Evergreen) oli teel Hiinast Hollandisse Rotterdami. 200 000-tonnise kandevõimega laev on ehitatud 2018. aastal ja kuulub Taiwani firmale Evergreen Marine.

Tegemist on suurima laevaga, mis on Suessi kanalis nii tugevalt madalikule sõitnud.

Kui laeva pole võimalik madalikult lahti saada, siis tuleb hakata laadungit ringi tõstma. Laeva lastiks on ligi 20 000 merekonteinerit.

Majandus

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x