Home Majandus Christie’s oksjonimaja müüb kosmose hinnaga orbiidil tiirelnud veini

Christie’s oksjonimaja müüb kosmose hinnaga orbiidil tiirelnud veini

by Annika Kask
Pétrus 2000 Christie’s

Inglise oksjonimaja Christie’s  müüb enam kui aasta kosmoses tiirelnud Pétrus 2000 veini täiesti ulme hinnaga.

Christie’s teatas, et pudeli kosmoses tiirelnud Pétrus 2000 Pomerol Grand Vin veini ennustatavaks lõpphinnaks on umbkaudu 1 000 000 eurot. Ostja antakse kaasa ka pudel tavalist Pétrus 2000 veini, seega tekib tal võimalus proovida, kas kosmoses tiirelnud vein maitseb paremini või mitte.

Veini pudelid on unikaalses kosmosetemaatilises karbis mis kirjeldab meie päikesesüsteemi ja ka karp ise on omaette vaatamisväärsus.

Maailma kallimateks veinideks hinnatud Pétrus on tuntud veinigurmaanide hulgas ja pudel tavalist Pétrus 2000 maksab 5000 eurot.

Vähesed veinieksperdid said Bordeaux ülikooli veiniinstituudis kosmoses käinud veini tavalise pudeliga juba võrrelda. “Mul on keeruline öelda, kas orbiidil käinud vein oli parem, kuid kindlasti maitses see teisiti. Sellel oli mõnevõrra suitsusem maitse,” kirjeldab veini proovinud Jane Anson.

Pétrus veini saatmist kosmosesse toetas mittetulundusühing Space Cargo Unlimited, kes soovis lähemalt uurida, kuidas mõjutab gravitatsiooni puudumine erinevaid toiduaineid. Space Cargo Unlimitedi juhi Nicolas Gaume’i sõnul kavatsetakse orbiidil tiirelnud veini müümisest saadavat raha kasutada järgmiste kosmoseuuringute hüvanguks.

Kuigi kosmosesse saadeti 12 pudelit veini, läheb neist müüki vaid üks. Kolm veini avati Bordeaux ülikoolis testimiseks ning kaheksat veini säilitatakse edasisteks eksperimentideks.

Majandus

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x