Koronaviirusest tingitud kriis on teinud oma esimesed korrektiivid kinnisvaraturl ja esimestena on valusalt saanud pihta just üürikorterid.

Kõige Odavamad Üürikorterite Pakkumised

Majanduselangus annab tunda igapäevaga üha enam ka kinnisvarasektoris, inimeste harjumused ja elukorraldus on tänaseks kindlalt muutunud. Need muutused on korterite üüri mõne kuuga alandanud kohati lausa kolmandiku võrra.

Kinnisvaraportaalides üürikuulutusi sirvides võib näha, et üürid on märgatavalt langenud. Kõigest kolm kuud tagasi võis Tallinna Kesklinna korralikust ühe- või kahetoalisest umbes 300-eurose kuuüüriga korterist ainult und näha, aga ootamatult kiiresti on selline üür tavaliseks saanud.

Üüriturul on hindu alla surunud mitu faktorit. Suuremates linnades mõjutab üsna palju lühiüüris olnud korterite suundumine pikaajalise üüri turule. Need korterid teenisid omanikele head raha tänu turistidele. Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark nendib, et lühiüüriga tegelenud inimesed on nüüd valiku ees: kas anda korter pikemaks ajaks üürile või panna hoopis müüki. Pikaajalise üüri tootlus on märksa väiksem.

Kinnisvaramulli lõhkemist ennustavad eksperdid selle aasta sügiseks ja hindade lkukkumist juba järgmisel aastal.

Kinnisvarauudised

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below