Home » Politsei pidas Nikolai Ossipenko korruptsioonis kahtlustatuna kinni

Politsei pidas Nikolai Ossipenko korruptsioonis kahtlustatuna kinni

by Wabariik
Nikolai Ossipenko

Nikolai Ossipenko ja veel kaheksa Kohtla-Järve linnaametnikku ning volikogu liiget peeti korruptsiooni kuritegudes kahtlustatuna kinni.

VAATA EESTI KRIMI VIDEOSID

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni Nikolai Ossipenko ja kaheksa inimest Kohtla-Järve linnavalitsusest ja -volikogust ning kaks Ossipenkoga seotud inimest, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises.

Kahtlustuse järgi on Ossipenko mõjutanud Kohtla-Järve ametnikke ja linnavolikogu liikmeid, et nad teeksid temale kasulikke otsuseid.

Kahtlustus altkäemaksu võtmises ja/või mõjuvõimuga kauplemises esitati kaheksale ametiisikule: neljale Kohtla-Järve volikogu liikmele ja neljale kõrgele linnavalitsuse liikmele ning veel kahele Ossipenkoga seotud isikule.

PPA-st kinnitati, et linnapea Toomas Nael kahtlustatavate ringi ei kuulu. Kuna tegu on avaliku elu tegelastega, siis ka isikute nimed tehakse PPA kinnitusel avalikuks pärast esmaste menetlustoimingute läbiviimist ehk tõenäoliselt kolmapäevase päeva jooksul.

Uurimise all on kümmekond episoodi. Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib kriminaalmenetluse kestel muutuda.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Ats Kübarsepa sõnul on alust kahtlustada, et altkäemaksu andmisega suunas ettevõtja kohalikku poliitikat.

“Seni menetluses kogutud andmed viitavad, et kahtlustatav omas mõju linnas tehtavate otsuste üle, suunas neid vastavalt enda vajadustele ning kasutas selleks nii avalikke kui isiklikke ressursse. Kahtlustus ei seisne ainult ühes rikkumises, vaid mitmes episoodis. Korruptsioon ei ole pelgalt kuritegu, vaid mõtteviis ning korruptiivne linnajuhtimine mõjutab iga kohaliku elaniku heaolu,” ütles Kübarsepp.

“Eelmisel nädalal ütles keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere Eesti Päevalehes, et valgekraede kuritegevuse ohvrina tunned end ära arstijärjekorra lõpus. Sellele tõesele väitele on paslik lisada, et korruptsiooni tunneb inimene ka siis, kui ta ei saa talvel oma kodust välja, sest lumi on lükkamata või prügikonteiner ajab juba mitmendat päeva üle,” ütles ringkonnaprokurör Alan Rüütel.

Uurimist viib Viru ringkonnaprokuratuuri juhtimisel läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Krimi

Related Articles

Leave a Comment