Home Krimi Kas Mailis Reps on tagastanud ministeeriumile Jura kohvimasina?

Kas Mailis Reps on tagastanud ministeeriumile Jura kohvimasina?

by Annika Kask
Jura

Haridusminister Liina Kersnale on esitatud teabenõue ja ta peab andma aru, kas Mailis Repsi kohvimasin on tagastatud ministeeriumile.

HOMNE ILMATEADE

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna peab riigikogulastele Jaak Valgele ja Helle-Moonika Helmele selgitama, kas eksminister Mailis Repsi väidetavalt 3000 eurot maksev kohvimasin Jura on ministeeriumile tagastatud.

Jaak Valge ja Helle-Moonika Helme soovivad minister Liina Kersnalt teada missuguseid õigusakte on ta muutnud, et kõiki sarnaseid juhtumeid ning riigivara kuritahtlikku ja omakasupüüdlikult kasutamist nii ministri kui ministeeriumi juhtkonna poolt edaspidi välistada ja kas väidetavalt 3000 eurot maksev kohvimasin Jura on ministeeriumile tagastatud.

Keskkriminaalpolitsei on Mailis Repsile esitanud kuriteokahtlustuse omastamises ja see puudutab ka ministeeriumi Jura kohvimasina isiklikeks hüvedeks kasutamist.

Riigikogulased kirjutavad arupärimises, et minister Repsi ametiaegadel HTMis toimunud korra- ja seadusrikkurmiste ilmsikstuleku järel kinnitas miniseeriumi juhtkond avalikkusele, et analoogiliste väärnähtuste edaspidiseks vältimiseks tuli teha mõningaid täpsustusi majasisestes regulatsioonides – näiteks ametiauto kasutamise osas jms, millega võeti olukord kontrolli alla sedavõrd kindlalt, et tulevikus ei ole HTM-s senised ametialased kuritarvitused ka juhtkonna enda poolt enam võimalikud.

Krimi

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x