Home » Indrek Tarandi kriminaalmenetlus lõpetati oportuniteediga

Indrek Tarandi kriminaalmenetlus lõpetati oportuniteediga

by Wabariik
Indrek Tarand

Prokuratuur otsustas lõpetada Indrek Tarandi suhtes läbi viidud kriminaalmenetluse oportuniteediga, ringkonnaprokurör Evelin Ansip-Kukk.

VAATA INDREK TARANDI VIDEOT

Indrek Tarand tabati 24.augusti öösel Välisministeeriumi parklast alkoholijoobes oma sõiduauto roolist. Politsei kinnitusel tuvastati Tarandil kriminaalne joove ja ta kõrvaldati juhtimiselt, ning mees peeti kinni.

“Kriminaalmenetluse oluliseks eesmärgiks on tagada see, et süüteo toime pannud inimene käituks edaspidi õiguskuulekalt ning karistamine pole alati kõige parem meetod, kuidas inimese käitumist muuta,” ütles Evelin Ansip-Kukk.

“Tihti on muud meetmed, näiteks sotsiaalprogrammid või alkoholitarvitamise häire ravi läbimine palju efektiivsemad. Kuna roolist kriminaalses joobes tabatud Indrek Tarand mõistab ning tunnistab oma eksimust ning on menetluse käigus ka ise omal initsiatiivil astunud samme, et sellist olukorda tulevikus vältida, leidis prokuratuur, et tema kriminaalkorras karistamine ei ole vajalik,” selgitas ringkonnaprokurör Evelin Ansip-Kukk.

Kui Tarand jätab talle oportuniteediga määratud kohustused täitmata uuendab prokuratuur kriminaalmenetluse.

Krimi

Related Articles

Leave a Comment