Home Krimi Andres Anvelt peab Hubert Hirvelt vabandust paluma

Andres Anvelt peab Hubert Hirvelt vabandust paluma

by Annika Kask
Andres Anvelt

Endine justiits- ja siseminister ning kriminaalpolitseinik Andres Anvelt peab kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistatava hotelli- ja restoraniärimehe Hubert Hirve käest avalikult vabandust paluma.

KRIMI VIDEOD

Kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistatuna kohtu all oleva hotelli- ja restoraniärimehe Hubert Hirve ja tema kohta valeväiteid avaldanud kunagise kriminaalpolitseiniku, endise justiits- ja siseministri Andres Anvelti tüli lahenes kompromissleppega, mille järgi peab viimane Hirvelt avalikult vabandust paluma.

Harju maakohtu kinnitatud kompromissleppe järgi peab Anvelt avaldama oma vabanduse ja valeväidete ümberlükkamise ERRis ja Eesti Ekspressis ning Kuku raadios.

Kokku lepiti, et vabandus peab ilmuma järgmises sõnastuses:

Käesolevaga mina, Andres Anvelt, teavitan teid, et avaldasin Kuku raadios 25.01.2019 eetris olnud saates “Nädala tegija” Hubert Hirve kohta järgmised valeväited: et Hubert Hirv korraldas Robert Antropovi abiga minu keskkriminaalpolitsei juhi ametist eemaldamise ning et Hubert Hirv varastas kriminaaltoimikust Anton Geri foto ja skeemi Eesti allilma juhtide kohta. Need väited on valed ja ma palun nimetatud valeväited minu kulul ümber lükata.

Andres Anvelt

Hirv ei olnud rahul, et 2019. aasta 25. jaanuaril Kuku raadio eetris olnud saates “Nädala tegija” avaldas Andres Anvelt tema kohta valeväiteid.

Hirv väitis, et Anvelti väide, et ta korraldas toonase politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Robert Andropovi abiga Andres Anvelti keskkriminaalpolitsei juhi ametist eemaldamise ning varastas kriminaaltoimikust Anton Geri foto ja skeemi Eesti allilma juhtide kohta, ei vasta tõele.

Neid Anvelti väiteid kajastas 2019. aasta 25. jaanuaril ERR-i uudisteportaali.

6. veebruaril 2019 avaldas Eesti Ekspress paberlehes ja veebiväljaandes artikli “Halvale teele: ekspolitseinik kahtlustab endiste kolleegide kättemaksu”, mis kajastas samuti Anvelti väiteid.

Hubert Hirv leidis, et Anvelt on selliseid väiteid esitades riivanud tema au ja väärikust ning nõudis hagis kohtu kaudu talle kahju tekitava tegevuse lõpetamist.

Krimi

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
9 months ago

[…] Krimi […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x