Vaata Eesti Videosid

Narva-Jõesuu linn saatis riigile appikarje, sest linna sissetulekud on seoses koroonakriisiga järsult vähenenud. Milline on olukord Ida-Virumaal, mis erinevalt ülejäänud Eestist pistab rinda kahe kriisiga?

Rahandusminister Martin Helme: Me oleme uude majanduskriisi juba sisenenud ning küsimus on nüüd selles, kuidas me suudame tagajärgi minimeerida ja kriisi üle elada?

Ida-Virumaa töötuse numbrid räägivad lugu, et nii järske kukkumist pole olnud 2008. aastast. Ja see on päriselu tagajärgedega. Ettevõtete bilanss järsult väheneb ja pangad hakkavad laene tagasi kutsuma või lisatagatisi nõudma. Ettevõtted, mis rahastavad end võlakirjade taasrahastamisega, ei saa seda teha," kirjeldas Helme koroonaviiruse ja naftasõja mõju tagajärgi majanduses.

Helme sõnul on majanduskriis käes, nüüd on küsimus selles, kuidas tagajärgi minimeerida ning leida kriisist võimalusi midagi kasulikku teha. Igasuguse planeerimise muudab praktiliselt võimatuks aga olukorra muutumise etteennustamatus.

Kuidas aidata Ida-Virumaa majandust?

Juba paarkümmend aastat on valitsus lubanud Ida-Virumaa majandust aidata kuid kõik need suured lubadused on jäänud vaid lubadusteks.

Jüri Ratas teatas peaministriks saades oma esimese lubadusena, et Ida-Virumaale luuakse valitsuse abiga uued töökohad. Kahjuks on see jäänud vaid tühjaks lubaduseks nagu eelmiste peaministrite lubadused.

Ida-Virumaa on jäänud oma murede ja suureneva töötusega üksi. Kohalikud elanikud on juba ammu harjunud lootma vaid iseendale ja pettunud nii valitsusest kui ka riigis tervikuna. Ida-Virumaal on suurim registreeritud töötute osakaal ja veel rohkem neid kes on töötud kuid ei ole töötuna Töötukassas arvel. Just nemad on haavatavaim segment niigi raskes olukorras olevatest kodanikest.

Majandus uudised

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below