Koroonakriis on välja toonud põllumeeste karjuva vajaduse töökäte järela aga ka selle kus neid majutada. Palju maksab korteri üürimine väikeses maakohas valminud uhiuues kortermajas?

A

Viljandimaal Koksverre on valminud uus üürimaja kus on hubased 2- ja 3-toalised korterid mis saavad majutada tublisi hooajatöölisi. Maja üüri- ja kommunaalmaksete hinnad varieeruvad, sõltudes korteri ruutmeetrite arvust.

„Meil on üür arvestuslikult 2,75 eurot ruutmeetri kohta,” rääkis Silikaat Grupi Kõo kandi põllumajandusettevõtete juht Maarika Susi. Nende hulka kuuluv ja äsja valminud üürimajast 500 meetri kaugusel asuva Mangeni PM-i piimafarmi töötajad saavadki sellest majast enim kasu.

Majas, kus on kokku 11 üürikorterit, on kuus kahetoalist ja viis kolmetoalist korterit. Nende kogupindala jääb 61-91 ruutmeetri vahele. Sellega on väikseima korteri üür vastvalminud üürimajas natuke alla 168 euro ja suurima korteri üür küündib natuke üle 250 euro.

Kommunaalid on majas võrdlemisi soodsad, kuna tegu on energiatõhusa hoonega. „Kommunaale väga juurde ei tule – kuna seal on A-energiaklass –, me oleme praegu arvestanud, et see võiks olla ca 30 senti ruutmeetri pealt,” lisas Susi. See tähendab, et väikseima korteri puhul lisandub üürile veel 18,3 eurot ning suurima korteri korral 27,3 eurot. Sellega peaks korterite ruutmeetri kulu olema kolm eurot.

Kuna majja elama asuvatel üürilistel on võimalik valida, kas nad tahavad möbleeritud või möbleerimata korterit, siis sellest sõltuvalt võib möbleeritud korteri puhul lisanduda üüri- ja kommunaalarvele veel ka mööbli kasutamise rent.

Tegu on esimese kortermajaga, mis on üle väga pika aja ühte maakohta rajatud.

Kuid nagu ütleb tuntud laulusalm: kauges külas, uues üürimajas, elasin kord, kogu suve. Aga noorel perel, sellest ei piisa.

Kinnisvarauudised

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below