Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross kes kuulub Reformierakonda esitas äriregistrile viimaks oma raskustes Kõue mõisa mitme aasta aruanded.  Aruandest selgub aga  vägagi huvitavat ja mõtlema panevat.

Vaata Kuidas Loobuda Suitsetamisest Lihtsalt ja Kiiresti

Eerik-Niiles Krossile ning tema abikaasale Mary Krossile kuuluv firma esitas aruanded nüüd tagantjärele, kolme aasta eest korraga.

Riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi kahjumis ja pikalt müügis olnud Kõue mõis esitas augusti lõpul korraga viimase kolme aasta majandusaasta aruanded. Seejuures ei allkirjastanud aruandeid mitte juhatuse liikmed, vaid notar.

Viimati esitas Krossile ja tema abikaasale Mary Krossile kuuluv Kõue Mõis OÜ tähtajaks majandusaasta aruande 2016. aasta kohta. Ametlikult kuulub Krossile endale 36 protsenti ettevõttest, Mary Krossile 27 protsenti ettevõttest ning ülejäänud osanikud on samuti Krossile kuuluvad konsultatsioonifirmad Hansamari OÜ ja Trustcorp OÜ.

Kõue mõisa seis pole just kiita, firma on olnud juba pikalt kahjumis ning Kross on üritanud seda ka müüa, viimati pea 4 miljoni eest.

Krossi firma on korralikult võlgu

Kõue mõisal on ka hulgaliselt võlgu, kokku 2,2 miljoni euro jagu.

Kohustustest suurim on 1,1 miljonit laenatud eurot Neitsisaarte firmalt Blue Oil. Seda omajagu läbipaistmatut laenu kajastas eelmisel aastal põhjalikult “Pealtnägija”.

Täiesti uue infona tuleb aga välja, et Kõue mõis on 100 000 eurot võlgu Margus Linnamäe valdusfirmale MM Grupp. Intressiks on 5 protsenti, tagasi plaanib Kõue mõis selle maksta ühe kuni viie aasta jooksul.

Seis pole kiita ja kahjum on suur

Aruannetest selgub, et mullu teenis firma miinust enam kui 76 000 eurot, samas kui käivet tehti üldse 185 000 euro jagu.

Nii käive kui kahjum on järsult langenud: veel 2018. aastal teeniti müügitulu pea 414 000 eurot, kahjum oli siis samuti proportsionaalselt suurem, ulatudes üle 226 000 euro. Peamine kuluallikas oli toona tööjõud.

Töötajaid oli Kõue mõisa palgal mullu kolm ning nende palkadeks läks 51 129 eurot ehk umbes 1420 eurot inimese kohta kuus. See on märkimisväärne langus võrreldes 2018. aastaga, siis oli töötajaid 16 ning palkadeks läks üle 231 000 euro.

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below