Helsingi Bukowskise oksjonimaja on pannud müüki Eesti kõrgeima ordeni - Maarjamaa Risti ketiklassi teenetemärgi. Oksjonimaja on ordeni hinnanud vahemikku 1300–1500 eurot.

Tasuta Kuulutused: Osta-Müü-Vaheta

Maarjamaa Risti ketiklass asutati 1995. aastal ning statuut ütleb, et selle saavad kõik Eesti Vabariigi presidendid. Praegu omavad märki Lennart Meri, Arnold Rüütel ja Toomas Hendrik Ilves.

Oksjoni vastu on huvi olnud äärmiselt leige ja ostjaid see ese ei huvita. Oksjonil on Maarjamaa Risti eest hetkel pakut ainult 1000 eurot ja eksperdi hinnangul see kõrgemaks enam ei tõuse. 

Maarjamaa Rist asutati Eesti riigi iseseisvuse auks ja seda antakse välismaalastele kõrgeima teenetemärgina Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks. Maarjamaa Risti teenetemärgi kavalerideks on paljud riigipead, kuna Vabariigi President annetab seda Eesti kõrgeima tunnustusena riigivisiitidel. Paljude teiste seas on märgi saanud näiteks Briti kuninganna Elizabeth II ja Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf.

Eestis on tegemist teenetemärkide seaduse järgi väärteoga, mis keelab seda müüa. Riikliku teenetemärgi ostmise, müümise, vahetamise või muu tasulise üleandmise eest karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut. Kui sama teo on toime pannud juriidiline isik, karistatakse teda rahatrahviga kuni 2000 eurot.

Soomlastest on saanud Maarjamaa Risti ketiklassi teenetemärgi kolm presidenti - Martti Ahtisaari, Tarja Halonen ja Sauli Niinistö.

Vaata Oksjonit Siit

Soome uudised

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below