Pärnumaal Lääneranna vallas tulistas laupäeval kella 22 ajal 32-aastane Mikk Tarran Lihula tankla juures inimeste pihta, kellest kaks hukkusid kohapeal ning veel kolm, nende seas kaks väikest last, said raskelt viga. Politsei pidas mõrvades kahtlustatava kinni.

Toimunus kahtlustatavana peeti kella 00.40 ajal kinni 32-aastane mees, kelle tabamiseks käis Lihula lähedal ulatuslik politseioperatsioon kuhu oli kaasatud ka K-Komando.

Lääne prefekt Kaido Kõplas ütles pühapäeva hommikul pressikonverentsil, et lapsed on politsei andmetel haiglas raskes, aga stabiilses seisus. Viga saanud mees on kodusel ravil.

Wabariigi andmetel on 32-aastase kahtlusaluse eesnimi Mikk Tarraste, seda kinnitas ka prokuratuur. Kahtlusalusel kehtivaid karistusi ei ole, tal oli kehtiv relvaluba ja neli relva.

Mees on töötanud meditsiinivaldkonnas medõena. Aastani 2013 kuulus kahtlustatav kaitseliitu. Wabariigi andmetel ei ole tegu kaitseliidu relvadega.

Juhtivprokurör Kristine Tamme kinnitusel on kahtlusalusel olnud nii kaugemaid kui hiljutisemaid juhtumeid, kus ta on relva väärkasutanud. Kõplase sõnul leidis relva väärkasutamine aset aastal 2007.

Kahtlusalune elab Tallinnas omab seal medõe teenust osutavat ettevvõtet ning omab Lihula lähistel suvekodu.

Politsei sai esimese väljakutse Lihula tankla juurde kell 21.40. Esialgse info kohaselt põhjustas Subaruga sõitnud mees Lihulas tankla juures liiklusõnnetuse, sõites otsa kahele autole ja ka tankla seina. Seejärel lahkus mees sündmuskohalt.

Kümmekond minutit hiljem tuli politseile teade, et Subarule sõidab järele mootorrattur, kes nägi õnnetust pealt. Veidi aja pärast hakkasid saabuma teated, et on kuulda laske ja on tulistamist. Mootorrattur oli ERR-ile teadaolevalt tulnud samal päeval koos sõpradega Saaremaalt ning andis ka neile teada, et sõidab roolijoodikule järele.

Tulistamises pihta saanud 40-aastane mootorrattur suri saadud vigastustesse sündmuskohal. Samuti avas 32-aastane mees tule ühe auto suunas, milles oli kokku neli inimest - mees, naine ja kolm väikest last. Autos olnud 61-aastane naine suri saadud vigastustesse kiirabiautos. Kaks last, 3- ja 5-aastane, said viga ja on praegu meedikute hoole all. 9-aastase lapse vaatas kiirabi kohapeal üle ning ta anti üle lapsevanematele. Autos viibinud täiskasvanud olid laste vanavanemad, hukkunud naine oli kohaliku apteegi töötaja.

Politseile teadaolevalt oli tulistaja Mikk Tarraste autos üksinda.

Politseiprefekti sõnul oli auto, mille pihta tulistati, juhuslikult sel ajal sündmuskohast mööda sõitma ning ei ole tulistajaga seotud.

Kõplas ütles, et politsei reageeris väga suurte jõududega, et relvastatud mees kiiresti kinni pidada. Kohapeal oli väljas üle 50 politseiametniku.

"Piirasime ala ning panime kinni ümberkaudsed teed. Mees avas tule ka politseinike suunas, kuid paarkümmend minutit enne kella ühte öösel pidasime ta selle sama tankla lähedal kinni. Kinnipidamisel mees politseinikele vastupanu ei osutanud," ütles Kõplas.

Tulevahetuses politseiga tabas üks kuulidest ka politseiniku kiivrit, kuid viga ta ei saanud.

Kõplas lisas, et praegu ei ole teada, miks mõrvar inimesi tulistas.

"Me ei tea, mis oli selle mehe tegutsemise ajend, kuid politsei teeb kõik, et see kiiresti välja selgitada," sõnas prefekt.

Tamm selgitas, et kinni peetud mehele esitatakse kahtlustus mõrvas ja süüdimõistmise korral võib teda oodata kuni eluaegne vanglakaristus.

Tamme sõnul oli tulistaja tarvitanud alkoholi, kuid pole teada, kui suures joobes ta oli.

"Toimunu on kogukonda šokeeriv. Esmaseid uurimistoiminguid viiakse läbi neil minutitel ning teeme omalt poolt kõik, et sündmuste asjaolud võimalikult kiiresti välja selgitada," ütles Tamm.

Pühapäeva hommikuks ei olnud kahtlusalust veel üle kuulatud.

Krimiuudised

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below