Erakondade rahastamise järelevalve komisjon saadab prokuratuurile uurimiseks Keskerakonnale hiljuti tehtud skandaalse annetuse materjalid, sest kahtlustab tankisti kasutamist.

Pealtnägija on varasemalt kajastanud, et Keskerakond kogus esimeses kvartalis rahalisi annetusi 108 705 eurot, sellest 50 000 eurot annetas vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhaste. Äriregistri andmetel on Juhaste juhatuse liige sellistes ettevõtetes nagu Tarkoris OÜ ja Telekomehitus OÜ. Neist esimene on koristusfirma ja teine tegeleb telekommunikatsiooni kaablite paigaldusega. Jana-Helen Juhaste elukaaslane on Taavi Räpp kelle isa on omakorda kauaaegne Keskerakonna liige Enn Räpp.

Keskerakonnale 50 000 eurot annetanud naise pere on hämmingus "Helen pole poliitikaga kuidagi seotud. Pole õrna aimugi, kust raha tuli!".

Suurima annetuse teinud Juhaste pole aga ise Keskerakonna liige, vaid äriregistri andmetel hoopis EKRE liige. Kui ERR selle kohta Juhastelt aru päris, vastas ta, et kuulumine EKRE-sse tuleb talle üllatusena.

Äripäev kajastas täna, et erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) küsis maksu- ja tolliametist välja andmed Juhaste kolme aasta tulude kohta.

"Maksuameti andmed näitasid, et isiku tulud on kaunis väikesed," sõnas komisjoni aseesimees Kaarel Tarand, kuid ei soostunud ütlema, millisesse suurusjärku need aastate lõikes on Juhastel jäänud.

Keskerakonnale tegi rahalise annetuse kahel korral 25 000 eurot Jana-Helen Juhaste (sündinud 20. aprillil 1985), selgub Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) veebilehel avaldatud infost.

Äriregistri andmetel on Juhaste juhatuse liige sellistes ettevõtetes nagu Tarkoris OÜ ja Telekomehitus OÜ. Neist esimene on koristusfirma ja teine tegeleb telekommunikatsiooni kaablite paigaldusega.

Krimiuudised

Comments (2)

Rated 5 out of 5 based on 2 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

Keskerakond oli paugu otsas kui Füür käis

Hr. Füür
This comment was minimized by the moderator on the site

Kes tõi, kes tõi ? Repinski kits tõi

Konju Kits
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below