Peaminister Jüri Ratas kutsus eelmine reede Narva linnapea Aleksei Jevgrafovi Toompeale, et teha talle isiklikult ettepanek liituda Keskerakonnaga.

Uus Škoda Octavia Combi 2020

"Kohtumise algatajaks oli peaminister Jüri Ratas. Rääkisime Narva arengust. Samuti tahtis peaminister minuga paremini tuttavaks saada. Kohtumisel arutasime erinevaid koostöö võimalusi," selgitass Jevgrafov.

Narva on Keskerakonna jaoks olnud ajalooliselt olulise tähtsusega omavalitsus, ent partei kaotas seal võimu 2018 aasta augustis, kui Jüri Ratasega tekkinud erimeelsuste tõttu lahkusid parteist sealsed linnavolinikud. Parteist lahkus veel mitu Keskerakonna Narva piirkonna liiget.

Nüüd otsib erakonna juhatus võimalusi linnas võimu taastamiseks. Parteitu Narva linnapea Aleksei Jevgrafov kutsuti eelmisel reedel Tallinnasse kohtuma peaminister Jüri Ratasega.

"Sellest kas ma soovin Keskerakonnaga liituda on veel liiga vara rääkida," kommenteeris Jevgrafov. Samas tunnistas ta, et Keskerakond on ilmselgelt huvitatud võimu taastamisest ja haaramisest Narvas.

Narva linnavolikogu liige, keskerakondlane Tarmo Tammiste tunnistas, et Keskerakond peab Jevrgafoviga tema parteisse astumiseks dialoogi.

"Mõistetav, et kõiki tagasi ei oodata, mõndadega räägitakse. Linnapea ütles ka, kellega koos ta oleks valmis tsentristidega ühinema," teatas Tammiste.

Yana Toom: Ratase käepigistus ei muuda veel kõiki keskerakondlasteks

Keskerakonna Narva piirkonna juht, eurosaadik Yana Toom kommenteeris Ratase kohtumist Jevgrafoviga ja ütles, et kohalike omavalitsuste juhtidega kohtumine on osa peaministri igapäevatööst.

Yana Toom: "Mis puudutab Aleksei Jevgrafovi liitumist Keskerakonnaga, siis ega Jüri Ratas pole kuningas Midas, et tema käepigistus muudaks kõik keskerakondlasteks. Kui Narva linnapea jagab Keskerakonna maailmavaadet, annab ta sellest teada ise, mitte Yana Toomi või kelle iganes vahendusel."

Samas tõdes Toom, et igal tasemel kontaktid on Narva piirkonnas teretulnud. "Piirkonna arengule aitaks kaasa see, kui kõik osapooled oleksid võimelised loobuma mineviku taagast ja arendama konstruktiivseid suhteid," lausus ta.

"Tuleb mõelda konstuktiivselt, rääkida läbi erinevate osapooltega ning pidada meeles saadud õppetunde - nii heas kui halvas. Erakonnal on Narvas kõva toetus ja me peame olema hästi ettevaatlikud, et mitte valmistada inimestele pettumust," lisas Toom veel.

Narva piirkonna praegust olukorda pidas Toom Keskerakonna vaatevinklist keeruliseks.

Keskerakond kogus viimastel riigikogu valimistel 2019. aastal Ida-Virumaal 13 700 häält (50,7 protsenti valimisringkonna häältest). Valimised varem, 2015. aastal oli Keskerakonnale Ida-Virumaal antud häälte koguarv 20 328 (59 protsenti valimisringkonna häältest).

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below