Mis siis Martinile ei meeldinud Max Kauri juures, et ta juba aasta tagasi üritas teda ise taandada? Vastus on lihtne: Max Kaur keeldus maksmast 17 000 eurot Reinar Halliku korvpalliklubile, kellega Repinski oli omal ajal vallavanemana sõlminud sellekohase lepingu. 

Miks siis fraktsiooni esimees nii Repinski vastu on? Sellepärast, et keevitajaks õppinud tublist põllumehest oli järele jäänud valelik ja omakasupüüdlik noor inimene, keda tegelikkuses ei huvita muu kui võim ja raha.  

Miks valetas Mihhail Korb, et nemad ei sekku Jõhvi asjadesse, kuid nädala pärast koos Repinskiga juba sekkus ja nõudis ultimatiivselt umbusaldusavalduse tagasivõtmist kolmapäeva hommikuks? Rõhudes Eesti Keskerakonna põhikirjale, kus keskerakondlane tõesti ei tohi hääletada keskerakondlase vastu, tuletame meelde, kuidas Keskerakonna peasekretäri soosikud ning peaministri erandid seda tegid, umbusaldades Arthur Seppernit vallavanemana Aseris ning Narva linnapead Eduard Easti. Seda küsimust isegi ei arutatud ning sellest ei tehtud mingit numbrit, sest nemad ei ole peasekretäri ega peaministri soosikud. Nad olid lihtsad keskerakonna tavaliikmed − olid ja enam ei ole.   

P.S. Olen oma valijatele lubanud, et Jõhvi tuleb jäähall, ning sellepärast ma ei tagane sellest plaanist ja toetan Allan Mändi, kes on lubanud, et ehitab selle, kui vallavalitsus takistusi ei tee! Paraku tundub, et Jõhvi vald ei soovi oma elanikele seda jäähalli ja et seda ei juhtuks, kaasatakse uued vastutöötavad struktuurid.

Arthur Seppern