Jõhvi volikogu opositsioon suutis tänasel istungil murda aastaid Jõhvis võimu nautinud Nikolai Ossipenko valimisliidu "Jõhvi - Meie kodu" ja vallavanem Max Kaur jäi oma ametisse edasi. Uus umbusaldus esitati hoopis Eduard Eastile.

Ott Tänak The Movie - Filmist Välja jäänud Kaadrid

Eesti poliitmaastikul väikese tormi tekitanud Arthur Sepperni ja Eduard Easti esitatud umbusaldusavaldus oma parteikaaslasele Jõhvi vallavanem Max Kauri vastu ei läinud tänu opositsiooni kiirele tegutsemisele läbi.

Vastupidi kõikidele ootustele jäi Max Kaur oma ametisse ja volikogu liige Teet Enok esitas umbusaldusavalduse hoopis volikoguesimehele Eduard Eastile.

Teet Enok: "Ma usun, et meil kõigil on villand juba sellest seadusetusest, millega East meil siin tegeleb,". Samuti süüdistas Enok volikoguesimeest "piirideta omavolitsemises.".

Easti umbusaldusavaldusega ühinesid veel 9 saadikut, Aivar Surva, Niina Neglason, Maris Toomel, Roman Graf, Jekaterina Vassiljeva, Aleksandr Romanovitš, Liina Mihkelson ja Kaia Kaldvee. 

Eduard Easti umbusaldushääletus tuleb 18. juunile määratud volikogu istungil.

Eelmisel nädal esitasid 11 Jõhvi koalitsiooni kuuluvat volikogu liiget eesotsas Nikolai Ossipenko valimisliiduga "Jõhvi - Meie kodu", vallavanemale Max Kaurile (Keskerakond) umbusaldusavalduse.

Eile viskas Keskerakond aga Eduard Easti ja Arthur Sepperni oma ridadest välja. Peale seda uudist lõid kõhklema ka ülejäänud 9 umbusaldusele allakirjutanud saadikut.

Kolmapäeval jõudis volikogu kantseleisse avaldus, milles  8 volikogu liiget, kes olid varem pannud oma allkirja Kauri umbusaldusavaldusele - Tamara Luigas, Andrei Ojamäe, Velli Naber, Tamara Põlevina, Jelena Bezvoditskaja ja Dmitri Smirnov fraktsioonist "Jõhvi - Meie Kodu" ning Eduard East ja Irina Šulgina Keskerakonna fraktsioonist, teatasid, et nad võtavad allkirja tagasi. 

Vollikogu esimees Eduard East, kutsus kokku volikogu eesseisuse ja teatas, et neljapäevaks kavandatud istung jääb ära, kuna enamik umbusaldajatest on sellest loobunud ja päevakorras pole midagi arutada.

Vaatamata Eduard Easti meeleheitlikutele püüetele tänane volikogu istung ära jätta olid kohal tulnud Jekaterina Vassiljeva Keskfraktsioonist, Roman Graf, Dmitri Smirnov, Aleksandr Romanovitš ja Velli Naber valimisliidust Jõhvi - meie kodu. Opositsioonist osalesid istungil Aivar Surva ja Maris Toomel Reformierakonnast, Niina Neglason, Kaia Kaldvee, Ilmar Aun ja Liina Mihkelson valimisliidust Jõhvi eest ning sõltumatu saadik Teet Enok.

Keegi saadikutest ei olnud Max Kauri umbusaldamise poolt ja umbusaldamine kukkus läbi.

Velli Naber hakkas ise mõtlema ja leidis, et Max Kaurile umbusaldusavalduse esitamine oli vale. "Ma olen Maxiga rahul. Aga alguses väideti meile, et on vaja vahetada, aga siis hakkasime ise mõtlema,".

Velli Naber vastas küsimusele, kas senine Jõhvi koalitsioon on veel koos: "Ei saa enam olla, vist." Naber ei osanud öelda, kas ta ühineb Eduard Easti ametist tagandamisega või mitte. "Ma olen praeguses olukorras otsustanud, et siin ei tule võtta mitte päev, vaid tund korraga, sest iga minut muutub midagi," tõdes ta.

Max Kaur ütles, et uue loodava koalitsiooniga on praeguse seisuga ühinemas vähemalt 13 volikogu liiget ning tal on kavas praegust vallavalitsust "tugevdada".

Jõhvi uudised

Comments (2)

Rated 5 out of 5 based on 2 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

No lõpuks tuleb ka Jõhvist positiivseid uudiseid. Kaua see Kolja seal juba kamandab ja laiutab aitab küll!

Roman
This comment was minimized by the moderator on the site

Tubli Jõhvikad näidake sellele Edikule tema koht kätte

Annika
There are no comments posted here yet

Lisa oma kommentaar

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below