Home Eesti Yana Toom: Enamik minu valijatest on Eestis teise klassi inimesed

Yana Toom: Enamik minu valijatest on Eestis teise klassi inimesed

by Annika Kask
Yana Toom

Europarlamendi saadik Yana Toom (Keskerakond) usub, et enamus tema valijatest mitte ainult ei tunne ennast, vaid ka on teise klassi inimesed.

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

“Ma ei tunne ennast teise klassi inimesena ja oleks ka imelik nii kõrgel positsioonil oleva inimesena niimodi tunda. Kuid ma tean hästi, et enamik minu valijatest mitte ainult ei tunne vaid ka on teise klassi inimesed, ” ütles Yana Toom ETV saates “Kes võidab”.

“Küsitluse tulemusi lugedes, jääb mulje, et on olemas käte osavus ja ei mingit pettust. Näiteks lugesin, et 10 aasta jooksul on Ida-Virumaal eesti keele õpetamise toetus kasvanud. Kuid 10 aastaga on Ida-Virumaa rahvaarv vähenenud 15%, pealegi seda just noorte arvelt, siis loeks seda näitaja hoopis teistmoodi,” ütles Toom.

Ma tõesti loodan, et keegi ei arva, et ta on haiget saanud – asi pole selles, et keegi väärib teise reitingu auväärset tiitlit. Asi on selles, kuidas riik inimesi kohtleb. Arutelu oli üldiselt huvitav ja väga tore oli stuudios näha Andrei Lobovi. See, et sellised inimesed kätt ei langeta, inspireerib lootust.

Yana Toom

Europarlamendi saadik Yana Toom (Keskerakond) usub, et enamus selle valijatest tunnevad end mitte ainult teise klassi inimestena, vaid on ka.

“Ma ei tunne end teise klassi inimesena ja oleks kummaline seda oma positsioonil oleva inimese suhtes tunda. Kuid ma tean hästi, et enamik minu valijatest tunnevad end mitte ainult teise klassi inimestena, vaid on ka , “- ütles saates” Kes võidab?” Yana Toom.

“Seiret lugedes tekib küsimusi, jääb mulje, et on olemas” käte nööbid ja pettused. “Näiteks lugesin, et Ida-Virumaal on eesti keeles õpetamise toetus 10 aastaga kasvanud. Kuid 10 aastat on Ida-Virumaa rahvaarv vähenenud 15%, pealegi noorte arvelt, siis loeks seda näitajat hoopis teistmoodi, “ütles eurosaadik.

“Või teine ​​näide: 66% mitte-eestlastest leiab, et eestikeelset õpet tuleks alustada lasteaias. Kuid küsimusest ei selgu, kas nende arvates on vaja jätkata eesti keeles õppimist. Või läks lasteaeda, õppis Eesti keel, pani aluse – ja kas sooviksite minna vene kooli? Nii mitmetähenduslikku tõlgendust on kõikjal, “rõhutas Toom.

Eesti integratsiooniseire tulemustele pühendatud programmi “Kes võidab?” Väljaandmist saab vaadata  siit .

Eesti

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x