Home Eesti Valitsus lubab uuest nädalast kõik lapsed kooli

Valitsus lubab uuest nädalast kõik lapsed kooli

by Annika Kask
Kool

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna teatas, et valitsus otsustas lubada alates 17. maist kõik lapsed kooli, seadmata sealjuures mingeid ruumide täituvuse piiranguid.

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Kuigi algselt oli plaanis kehtestada ka 50 protsendi täituvuse nõue klassiruumidele, siis sellest valitsus loobus, sest see oleks paljudele koolidele ja õpilastele tähendanud, et niigi napp kontaktõppele pääsemise aeg oleks lühenenud poole võrra.

Tõesti on täna rõõm öelda, et alates 17. maist ehk järgmisest nädalast saavad kõik lapsed minna kooli, sh kutsekoolidesse ja ülikoolidesse

Liina Kersna

Lisaks on valitsuse korralduse järgi lubatud ka koolides toimuv huvitegevus, kuid nn ülelinnalistesse huviringidesse lapsed minna ei saa.

Kersna selgitas, et kõik õpetajad ja lapsed, kes on vanemad kui 12 eluaastat, peavad koolis kandma maski, klassiruume tuleb pidevalt õhutada ja võimalusel pannakse sinna ka CO2 andurid.

“Võiks arvestada võimalusel ka sellega, et klassid omavahel väga palju kokku ei puutuks, et see õppetöö toimuks n-ö mullides,” lisas minister.

Muu hulgas on Kersna sõnul väga soositud ka koolitundide läbiviimine värskes õhus.

Eesti

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x