Home » Kohtla-Järve sõlmis Ossipenko firmaga 15miljonilise teede hoolduslepingu

Kohtla-Järve sõlmis Ossipenko firmaga 15miljonilise teede hoolduslepingu

by Wabariik
N&V

Kohtla-Järve linnapea Toomas Nael kirjutas alla lepingule, millega sai Nikolai Ossipenko firma EKONV Grupp magusa 15 miljoni eurose lepingu oma tasku. Ossipenko firmadel N&V ja EKOVIR on maksuvõlgu kokku 1,6 miljonit eurot.

VAATA EESTI KRIMI VIDEOSID

Vastavalt sõlmitud lepingule hakkab EKONV Grupp hooldama 15 miljoni euro eest viis aastat Kohtla-Järve linna teid ja tänavaid. Tegemist on Kohtla-Järve linna läbi aegade ühe kallima hankega mille vastu tundsid huvi mitmed teehooldusettevõtted.

Kevadel asutatud firma võitis 15 miljonilise lepingu

Ossipenko uus firma EKONV Grupp on asutatud alles selle aasta mai kuus ja seda lihtsal põhjusel kuna tema vanal firma N&V on riigile võlgu üle 600 000 euro ja ei saanud seega linna hankel osaleda. Hankel osalemiseks skeemitati N&V varad aga ilusasti uue firma EKONV Grupp tasku.

Toomas Nael probleemi ei näe

Kohtla-Järve linnapea Toomas Nael andis sel nädalal oma allkirja 15 miljonisele lepingule ja mingit probleemi ta alles kevadel asutatud firmas ei näe. Samuti ei pane teda kahtlema tõsiasi, et Ossipenko firma N&V visati Jõhvi linnast teehooldus rikkumiste tõttu üldsegi välja. Samas loodab linnapea Nael, et maksuvõlg saab ikka tasutud.

Ossipenko firmadel maksuõlg üle 1,6 miljoni euro

Nikolai Ossipenko seni hangetel osalenud firma N&V maksuvõlg oli 01.10.2022 seisuga 628 940 eurot ja tema teise firma EKOVIR maksuvõlg riigi ees lausa 1 006 223 eurot. Suured võlad ei takistanud aga uut 15 miljoni hanget võitmast.

Kohtla-Järve volikogu esimees on Ossipenko kasupoeg

Suured maksuvõlad ja pretensioonid teede hooldamatuse kohta Jõhvis paneks iga linnapea ja omavalitsuse juhi peas häirekella lööma aga mitte Kohtla-Järvel kus volkioguesimees on Ossipenko kasupoeg Tiit Lillemets.

Kes tegelikult juhib Kohtla-Järvet

Kohtla-Järve eelmised suured korruptsiooniskandaalid ei ole kuidagi teinud linna juhtimist läbipaistvamaks ja JOKK skeemid töötavad “Hallimaja” hämarates koridorides õlitatult ka aastal 2022.

Kohalik ajaleht Põhjarannik märgib ära, et hämmastav on ka see, et enamik Kohtla-Järve volikogu liikmeid peab jätkuvalt normaalseks, et volikogu aseesimehena ja linna esindajana Ida-Viru keskhaigla nõukogus püsib Maria Merkulova, kelle juhtimisel on firma N&V juba pikemat aega jätnud riigile tasumata enam kui 0,6 miljonit eurot makse. Küsimise peale teevad asjaosalised vaid üllatunud nägu, justkui kuuleks sellest esimest korda.

Eesti

Related Articles

Leave a Comment