Home Eesti Keskerakonna allakäik Ida-Virumaal või kaval kübaratrikk?

Keskerakonna allakäik Ida-Virumaal või kaval kübaratrikk?

by Annika Kask
Keskerakond

Keskerakona allakäiku on näha mitte ainult Ida-Virumaal vaid kogu Eestis. Kuid just Ida-Virumaa on saanud Keskerakonna hälliks ja häältemagnetiks nii Riigikogu kui Kohalikke omavalitsuste valimistel.

VAATA HOMSET ILMATEADET

Viimased uuringud näitavad, et paarkümmend aastat kestnud Keskerakonna domineerimine Ida-Virumaal on otsa saamas.

Keskerakonnale seni lojaalsed valijad vaatavad nüüd hoopis Sotside, Isamaa ja EKRE poole. Seda ilmestab fakt, et EKRE tuleb kohalikel valimistel Ida-Virumaa linnades välja oma nimekirjadega ja see on muutuste märk.

Senised häältemagnetid nagu Valeri Korb, Mihhail Stalnuhhin, Yana Toom või isegi skandaalne Martin Repinski kohalikule valijale enam korda ei lähe. Liiga kaua on jäädud uskuma mullikesi ja ilusaid lubadusi mis pole kunagi teoks saanud.

Martin Repinski viimastest tegudest mäletab valija võibolla ainult Jõhvi kesklinna riputatud plakatit kus ta avaldab armastust kellelegi Katjale. See ilmestab suurepäraselt kuidas Keskpoliitikud kohaliku rahva jaoks midagi kasulikku teevad.

Poliitiline verevahetus Ida-Virumaal on nagu värske sõõm õhku siin kopitunud Maarjamaa nurgas.

Wabariik

Ida-Virumaa elaniku jaoks seostub Keskerakond aina rohkem korruptsiooniga ja kohaliku Batja käepikendusega. Aga erakond on sellejaoks ise kõik teinud ja hiljem öelnud, näe vaadake kõik on JOKK!

Ka erakonna sees käib mäss, Marek Küllamägi ei hoia ennast tagasi kui soovib parteibossidele kriitiliselt näpuga näidata.

Kas Keskerakonda tasub juba varakult maha kanda? Ei kindlasti mitte, sest tasub arvestada, et populaarsuse küsitlusi ei saa üheselt kanda valimistulemusteks kohalikel valimistel. Üks asi on suhtumine erakonna kaubamärki, hoopis teine konkreetse otsuse tegemine valimispäeval, mil ees on konkreetsed kandidaatide nimed. Eriti veel siis, kui pildi teevad kirjumaks ka valimisliidud.

Organisatsiooni tugevuselt on Keskerakonnal Ida-Virumaa suuremates omavalitsustes konkurentidega võrreldes endiselt selge edumaa ja administratiivset ressurssi ning selle omakasupüüdliku ärakasutamise vilumust jagub samuti.

Keskerakonna langust sobib suurepäraselt kokkuvõtma filmiklassika tsitaat: Kas see on lõpp? See ei ole lõpp. Kõik kestab edasi. Selle tulekahju pärast ei lõpe veel meie püha üritus.

Arvamus

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaire
10 months ago

Keskerakond võik oma putka üldse kinni panna siis saaks ka Ida-Virumaa õitsele!

Allan
10 months ago

Kohalike Tsentristide ainuke mure on kuidas Batjale meeldida ja maksumaksja raha tema tasku kuhveldada.

Ja kui Batja helde on siis nad peipsi äärde laua tha suppi sööma ja poetab isegi väikese ümbriku tasku vahele…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x