Home Eesti Jüri Ratas: Meeldivalt tasakaalukas valik

Jüri Ratas: Meeldivalt tasakaalukas valik

by Annika Kask
Estonia Teater

Riigikogu kultuurikomisjon valis kultuuri vallas suured ehitised, mis võivad riigi toel ilmet võtta.

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA – ILMATEADE

Meeldivalt tasakaalukas valik. Riigikogu kultuurikomisjon valis kultuuri vallas suured ehitised, mis võivad riigi toel ilmet võtta – vastavalt pingereale Tartu südalinna kultuurikeskus, Narva Kreenholmi kultuurikvartal “Manufaktuur”, Arvo Pärdi nimeline muusikamaja Rakveres ning rahvusooper Estonia praeguse hoone juurdeehitus.

Tehtud valikus on mitu tasakaalu. Esiteks, muutub Eesti kultuur kättesaadavamaks nii pealinnas kui ka sellest kaugemal. Teiseks, riigi toega võivad valmida kõik pingereas nimetatud ehitised. Kolmandaks, valminud hoonetes on võimalik jätkata seniseid arenguid kultuuri vallas.

Selleks, et valitud arendused saaksid riigi tuge, on jäänud Riigikogus teha veel üks samm. Kultuurikomisjonil tuleb esitada täiskogule eelnõu, mille menetlemine vajab kahte lugemist. Seega võib parlamendi lõplikku otsust oodata juunis.

Seniks soovin meile kõigile rahu ja tarkust, et näha nendes arendustes eelkõige võimalust teha üheskoos suure samme edasi.

Viimati otsustas Riigikogu 1996. aastal rahastada riiklikult tähtsate kultuuriehitistena Kumu, Eesti Rahva Muuseumi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ehitamist.

Jüri Ratas

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x