Home Eesti Jõhvi volikogu tahab tagandada vallavanemat Jüri Konradit

Jõhvi volikogu tahab tagandada vallavanemat Jüri Konradit

by Annika Kask
Jüri Konrad vallavanem

Jõhvi skandaalse vallavanema Jüri Konradi (Keskerakond) koht kõigub kuna tema oma erakonnakaaslased ja volikogu enamus soovivad talle kinga anda. Sama saatust ootab ka volikogu esimeest Aleksei Naumkinit.

ILMATEADE: VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Jüri Konrad ja Aleksei Naumkin kes mõlemad kuuluvad Keskerakonda, püüavad küll halva mängu juures lõbusta nägu teha kuid pilved nende peade kohal on sünged.

Oleme seisukohal, et Aleksei Naumkin ei ole suuteline pädevalt juhtima volikogu tööd

Jelena Bezvoditskaja

Jõhvi volikogule esitatud umbusaldusavalduses, mille andis üle fraktsiooni Meie Kodu esindaja Jelena Bezvoditskaja seisab, et volikogu esimees Aleksei Naumkin ei saa oma tööga hakkama.

Jõhvi elanike avalik kiri Jõhvi vallavanemale Jüri Konradile

Jüri Konradi umbusaldamise avalduses, mille esitas keskfraktsiooni esindaja Allan Mänd, on kirjas, et vallavanem ei suuda tagada Jõhvi arengut ehk vajalike projektide ettevalmistust ja elluviimist ning korraldama tulemuslikult vallavalitsuse juhtimist.

Mõlemale umbusaldusavaldusele kirjutas alla 11 ehk enamik senise koalitsiooni saadikuid ning seni end opositsiooni hulka arvanud reformierakondlased Aivar Surva ja Maris Toomel.

Martin Repinski kes ainus keskerakondlane Jõhvi volikogu keskfraktsioonis, esitas enne umbusaldusavalduste sisseandmist avalduse enda fraktsioonist väljaastumiseks. Repinski põhjendas seda asjaoluga, et keskfraktsiooni esindajad Arthur Seppern ja Allan Mänd ei austa Keskerakonna väärtusi, määrides sellega erakonna mainet.

Pärast volikogu istungit postitas vallavanem Jüri Konrad oma Facebooki kontol endast naeratava pildi tekstiga: “Kas olete näinud õnnelikumat vallavanemat peale umbusalduse paberi kättesaamist? Aga oleme positiivsed ja vaatamata kuu pärast tuleva hääletamise tulemusele ma jätkan Jõhvi inimeste eest seismist ja KANDIDEERIN sügisel Jõhvis! Tänud teile, kes mind on toetanud, ja läheme koos Jõhvis sügisel valimistele! Keskerakond − elagu Jõhvi!”

Umbusaldushääletus peaks toimuma juuni teisel poolel toimuval volikogu istungil.

Umbusaldusavalduse esitajad on varem öelnud, et uus vallavolikogu esimehe kandidaat on keskfraktsiooni liige Eduard East, kes oli selles ametis ka enne aasta tagasi toimunud võimupööret. Kindlat uut vallavanema kandidaati aga umbusaldajatel pole, nagu pole praegu teada ka see, kas ja kelle vahel sõlmitakse uus koalitsioonilepe.

Eesti

5 2 votes
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x