Home Eesti EKRE pani Kaja Kallase oma pillijärgi tantsima

EKRE pani Kaja Kallase oma pillijärgi tantsima

by Annika Kask
EKRE

Kaja Kallas lubas NETS seaduse igahinnaga Riigikogus läbisuruda kuna oli kindel, et koalitsioonipartner Keskerakond on andnud selleks oma nõusoleku.

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Kuid Kaja Kallas ei arvestanud NETS-i vastaseid rahva meeleavaldusi ja seda, et Toompeal on opositsioonil uus liider – EKRE.

Martin Helme

Tänane kolmapäevane riigikogu istung algas päevakorrapunktidega, mis pidid saama käsitletud esmaspäeval. Põhjus on selles, et oleme teinud koalitsioonile väga tugevat pressingut seoses NETS-iga.

Surve on mõjunud. Kindlasti on mõjunud see, et inimesed väljendasid oma meelsust tänaval. Meie vastuseis NETS-ile oli algusest peale see, et politseile antakse võimu juurde tervisealase hädaolukorra puhul, kuid määratlemata on millal olukord tekib ja lõpeb ehk mis ajast mis ajani, mis tingimustel ja kelle otsusega.

Oleme vahetanud valitsusparteidega mõtteid, kuidas saavutada see, et pandeemia lahendamiseks vajalikud seadusemuudatused ei kujuneks tagaukseks, mille kaudu meie vabadusi ja õigusi ära viiakse. Arutelude käigus oleme jõudnud sõnastuseni, mis minu hinnangul võtab NETS-ist maha need ohtlikud paragrahvid, mille vastu ka inimesed tänaval protestisid. Täna hommikul vaatasime välja pakutud sõnastust ka oma fraktsioonis ning ühiselt leiti, et need on väga lähedal meiepoolsetele muudatusettepanekutele. Kui komisjonis kompromiss heaks kiidetakse, saame oma parandusettepanekud tagasi võtta.

Lühidalt ütleb uus lahendus seda, et politsei kaasamine pandeemia lahendamisse toimub ainult kas hädaolukorra või eriolukorra ajal, selgelt fikseeritud ülesannete täitmiseks ja mitte automaatselt, vaid valitsuse eraldi otsusega. Samuti vaatame üle, et erinevad trahvid ei oleks proportsioonist väljas, võrreldes muude karistustega. Kui nii läheb lõpuks seadusesse, siis meie jaoks on probleem leidnud mõistliku lahenduse.

Ma usun, et selline väga mitmekordne ja rangelt reglementeeritud tsiviilkontroll peaks ära võtma ohu kodanikuvabaduste vähendamiseks, mis tähendab, et kõik need, kes on protestinud politseiriigi vastu on saanud oma tahtmise.

Muidugi, ega tõsiseid vastasseise koalitsiooni ja meie vahel on veel ja need ei kao kuhugi. Meie täielik vastuseis Meediateenuste seadusesse surutavale tsensuurile, meie vastuseis Välismaalaste seaduse muutusele, millega lõdvendatakse viisapoliitikat ning loomulikult meie vastuseis EL Taastefondi kaudu tekkivale euroliidu ülehelikiirusel föderaliseerumisele seisavad poliitilistes võitlustes lähiajal ees.

Eesti

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x