Home Arvamus Monika Helme: Kui vanalt tohib laps astuda seksuaalsuhtesse?

Monika Helme: Kui vanalt tohib laps astuda seksuaalsuhtesse?

by Annika Kask
Moonika Helme

EKRE Riigikogusaadik Monika Helme küsis justiitsministrilt Maris Laurilt seoses lastega seksuaalsuhtesse astumise eapiiriga

EESTI VIDEOD

Hetkel on väga tuline teema kogu ühiskonnas, ja põhjusega – kui vana võib olla laps, kellega täiskasvanu võib karistamatult astuda seksuaalsuhtesse. On ilmselge, et 14 aastat on selleks liiga vähe.

Eesti on üks vähestest riikidest, kes ei kaitse oma lapsi mitteeakohaste suhete ja laste psüühilist ja füüsilist tervist pöördumatult muutuvate, kuid nende suhtes praegu seadusega lubatud seksuaalsete tegevuste ja seksuaalse ärakasutamise eest.

Ei suuda mina siinkohal mõista nende poliitikute motiive, kes suudavad täiesti sirge näoga põhjendada, miks täiskasvanu võib seksida 14 aastase lapsega ja see on täiesti OK.

Monika Helme

Kahjuks kuuleme ka praegu, kui juba nii mitmeid minevikus toimunud koledaid juhtumeid on tulnud ilmsiks ja jõudnud avalikkuse ette, teatud poliitikute suust, et seda teemat peaks ikka hakkama vaagima küll nii küll naapidi. Saage ometi aru, et mingit kaksipidi mõtlemist ei saa siinkohal olla!

Ka lastega tegelevad spetsialistid, meedikud, psühhiaatrid, kriminaalpolitseinikud on aastaid püüdnud öelda, et see ei ole OK!

Et meie laste tuleviku huvides tuleks kohaldada lastele liig varajaste seksuaalsuhete pealesurumise eest seaduslik kaitse!
Meie erakond tegi sellekohase seadusandliku algatuse juba eelmises riigikogu koosseisus, kahjuks ei leidnud see ülejäänud poliitikute toetust.

Miks küll???!!! Ei suuda mina siinkohal mõista nende poliitikute motiive, kes suudavad täiesti sirge näoga põhjendada, miks täiskasvanu võib seksida 14 aastase lapsega ja see on täiesti OK.

Tuletan meelde, et ka tänane justiitsminister kui tema erakond oli tookord nende hulgas!

Arvamus

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x