Home Arvamus Kersti Kaljulaid: Kultuurivaldkond on väga oluline

Kersti Kaljulaid: Kultuurivaldkond on väga oluline

by Annika Kask
President Kersti Kaljulaid

Kultuurivaldkond on väga oluline – just kontserdid, teatrietendused, kunstinäitused jm aitavad meil hoida vaimset tervist, luua oma identiteeti, mõtestada maailma ning toovad meid aktiivsemalt ühiskonda panustama ja kaasa mõtlema.

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Kohtun järgemööda erinevate loomeliitude esindajatega, et arutada kuidas nende sektoril sel keerulisel aastal läinud on. Täna kohtusin Eesti Esitajate Liidu ja muusikaettevõtjaid esindava Music Estonia juhatuse liikmetega.

Kultuurivaldkond on väga oluline.

Kersti Kaljulaid

Muusikaga leiba teenivate inimeste sissetulekud kukkusid eelmisel kevadel kiiresti ning pole siiani taastunud, sest suure osa sissetulekust toovad kontserdid. Samuti on keeruline oma publikuga kontakti hoida, kui nendega päriselt kohtuda ei saa.

Loodetavasti on lisaks hädavajalikele toetustele peagi võimalik hakata ka mõtlema sellele, kuidas ühiskonda –  ja loomeinimeste tööturgu – turvaliselt taas avama hakata.

Kuid selleks peame praegu veel kõik järgima vajalikke reegleid: kanname maske, testime, hoiame distantsi ja vaktsineerime, kui selleks avaneb võimalus. Siis on lootust, et muusikutel ja nende publikul on taas võimalik päriselt kohtuda.

Kersti Kaljulaid

5 1 vote
Article Rating
Spread the love

Related Articles

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
8 months ago

[…] Arvamus […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x